Zwycięzcy Carmont Baja Drawsko Pomorskie-Kalisz Pomorski

Do samego końca zmagań o pierwsze miejsce walczyły dwie ekipy: Off-roadsport i NAC Rally Team. Do ostatniego dnia nie było wiadomo, kto ostatecznie zajmie pierwsze miejsce. Po niedzielnych oesach załoga Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik-Persson odrobili niewielką stratę i wyprzedzili dotychczasowych mistrzów: Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza.

Rajd Baja na poligonie w Drawsku Pomorskim zainaugurował FIA CEZ Cross Country Championship, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych i Mistrzostwa Czech. Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson jadący w BMW GPR po sobotnim etapie zajmowali druga pozycję tracą do lidera 44 sekundy. Start ostatniego dnia zmagań musiał zostać przesunięty, gdyż na poligonie znaleziono niewypał. Może to wytrąciło z koncentracji ekipę Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza, którzy Toyotą Hilux pojechali na błotnistej trasie wolniej od swoich najgroźniejszych rywali. Trzeba też przyznać, że załoga Off-roadsport jechała szybko i bezbłędnie ostatecznie kończąc z czasem 4 godzin 20 minut i 16 sekund zyskując niemal dwuminutową przewagę nad Molgo i Jandrowiczem.

Baja 2015 Drawsko

Na trzecim miejscu na mecie znalazł się zespół Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik (Nissan Patrol), wygrywając grupę TH. W klasyfikacji rajdu z trzecim czasem dojechała także czeska ekipa Martin Macik, František Tomášek i Michal Mrkva, którzy ścigali się ciężarówką Liaz. W klasie Open pierwsze miejsce zdobyło rodzeństwo Hubert i Dominika Odejewscy jadący w Toyocie Tacoma. W grupie aut seryjnych T2 zwyciężyli Marcin Sobiech i Inez Kieliba, w grupie S1 najlepszy czas uzyskała załoga Tomasz Gołka i Filip Gołka (Jeep Wrangler), a w grupie S2 triumfowali Karol Zarycki i Marcin Michalski (Nissanem Patrol).

Kieorwcy nie mają wiele czasu na odpoczynek i przygotowanie do następnej rundy. Kolejna edycja tegorocznych RMPST, czyli rajd Baja Carpathia odbędzie się już niebawem, w weekend 1-3 maja w okolicach Stalowej Woli.

Author: M Z

Share This Post On