MISS R – terenówka do zadań specjalnych!

Powstał pierwszy na świecie samochód terenowy w pełni elektryczny. Jego moc została wypróbowana ostatnio. Test przeszedł z wynikiem pozytywnym.

Tajwańska firma XING Mobility, stworzyła super samochód MISS R. Został uznany za najszybszy samochód tego typu na świecie. Jego szybkość wynika z silnika, 1,341 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 60 km / hw zaledwie 1,8 sekundy. Samochód ten potrafi poruszać się z dużą prędkością na trudnym terenie. 350V moc silnika oraz megawatowa bateria, pozwalają pojazdowi na 0-120 mil na godzinę w zaledwie 5,1 sekundy.

Terenówka była testowana przez XING Mobility, w trudnych warunkach terenowych, co pozwoliło na ocenę: trwałości, obsługi, zawieszenia i dystrybucji mocy w trybie off-road w super samochodzie – a także wykorzystując zmienną oponę i zestaw zderzaków. Wypróbowano już prototyp tego modelu. Samochód ten posiada akumulator, który przy wysokich obrotach posiada funkcję chłodzenia. Auto powstało, aby każdy kierowca mógł jeździć elektrycznym wozem, nawet kierowcy terenówek.

Author: M Z

Share This Post On