Jaki jest najlepszy SUV 2016 roku? Zdania są podzielone

Jeep Renegade przyzwyczaił nas do tego, że jest niezawodnym i bardzo sprawnym w terenie kompaktowym SUV-em. Jednak Japończycy nie są daleko w tyle, ponieważ Suzuki Vitara również urasta do rangi najlepszej uterenowionej osobówki.

suzuki Vitara 2016Suzuki Vitara została doceniona przez dziennikarzy brytyjskiego magazynu The Sunday Times. Jury wyróżniło samochód w rankingu „Top 100 Cars 2016”, nadając tytuł najlepszego kompaktowego crossovera. Zdaniem autorów zestawienia Vitara prezentuje najlepszy stosunek ceny do oferowanego wyposażenia. Dziennikarzom przypadły do gustu również przestronne wnętrze i zdolności terenowe tego samochodu. Suzuki Vitara na polskim rynku występuje w wersji z silnikiem benzynowym 1,6 oraz z turbodoładowanym motorem Boosterjet o pojemności 1,4 l. Samochód jest dostępny w wersji z napędem na jedną oś lub 4×4 i systemem Allgrip, który pozwala dostosować tryb jazdy do warunków na drodze oraz zapewnia dobre osiągi pojazdu w lekkim terenie. Model Suzuki Vitara został doceniony także przez redakcję magazynu Moto.pl jako najlepszy SUV 2016 roku.

Jeep RenegadeDo tej pory wszystkie laury w rankingach na najlepsze kompaktowe SUV-y i crossovery zbierał Jeep Renegade. Cieszący się dużą popularnością model zdobył tytuł Samochodu Terenowego Roku 2016, który przyznaje jury brytyjskiego pisma „4×4 Magazine”. Nagrodę przyznano całej gamie Jeepów Renegade, ale na wyróżnienie zasłużyła wersja Trailhawk. Model uznano za najlepszy samochód terenowy z napędem 4×4 spośród wyprodukowanych w ciągu minionych pięciu lat. Trailhawk jest zasilany przez silnik 2.0 MultiJet o mocy 170 KM z systemem napędu na cztery koła Jeep Active Drive Low.

Jeep Renegade czy Suzuki Vitara? Jak widać zdania są podzielone, ale oba samochody prezentują wysoką klasę.

Author: M Z

Share This Post On