Navara OFF-ROADER AT32

Potężny koncern samochodowy wprowadza na rynek nową wersję swojego flagowego modelu – jest to Navara OFF-ROADER AT32. Pojazd został zaprezentowany pierwszy raz z okazji Światowego Dnia Oceanów 2018. Przedstawia nowe, niespotykane we wcześniejszych modelach możliwości i zabezpieczenia. Różnice można zobaczyć zarówno przyglądając się samochodowi z zewnątrz, jak i wewnątrz auta, a przede wszystkim wsiadając na miejsce kierowcy i osobiście doświadczając nowych rozwiązań. Nowa Navara może głębiej wjechać do wody, pokona jeszcze trudniejsze ścieżki, najważniejsze podzespoły są chronione jeszcze lepiej i na całość producent udziela aż pięć lat gwarancji.

Islandzka firma Arctic Trucks, uwielbiana przez offroader-ów z całego świata, stworzyła opisywany model wraz z Nissanem. “AT” w nazwie jest skrótem pełnej nazwy firmy, a 32 to średnica całego koła z oponą. Najważniejsze zmiany to zwiększenie prześwitu o aż dwadzieścia milimetrów oraz znacznie większe koła (same felgi mają siedemnaście cali), dzięki czemu auto przy odpowiednim ciśnieniu w oponach zyskało jeszcze lepszą przyczepność. Taki zabieg podniósł całość do góry, dzięki czemu pojazd zyskał większą swobodę w pokonywaniu trudnych przeszkód w terenie. Podzespoły mają teraz pełną ochronę od strony podwozia – między innymi dzięki większej odległości od podłoża, ale również pojawiły się płyty osłonowe podwozia. Dzięki takim rozwiązaniom silnik, skrzynia biegów, wał napędowy oraz zbiornik paliwa nie są już narażone na uszkodzenia – auto stało się jeszcze bardziej odporne na wszelkie zewnętrzne czynniki, mogące je unieruchomić.

Producent proponuje w swojej ofercie dodatkowe wyposażenie, mające jeszcze bardziej zwiększyć możliwości nowej Navary. Klient może zażyczyć sobie możliwość blokady przedniego mechanizmu różnicowego i poprosić o montaż wysoko wyprowadzonego kanału wlotu powietrza – inaczej mówiąc snorkel. Ten gadżet umożliwia jeszcze głębsze niż wcześniej brodzenie w wodzie – dzięki niemu głębokość zanurzenia może wynosić aż osiemdziesiąt centymetrów, czyli aż o dwadzieścia centymetrów więcej niż w standardowej wersji tego modelu. Dodatkowo uzyskano w ten sposób jeszcze lepszy dopływ powietrza w trakcie jazdy.

Navara OFF-ROADER AT32

Prezentowany model jest największy spośród dotychczasowych wersji. Podniesienie całości o 40 cm poprawiło właściwości jezdne i udało się uzyskać w ten sposób dodatkowy prześwit o wartości aż 243 milimetrów (20 centymetrów większy niż w standardowej wersji). Zwiększono także kąt natarcia do 35 stopni (z 30,4) i kąt rampowy do 24 stopni (z 22,2). Nadkola zostały poszerzone, dzięki czemu ochrona nadwozia jest jeszcze lepsza podczas ekstremalnej jazdy terenowej.

Samochód posiada pięcioletnią gwarancję z ograniczeniem do 160 000 kilometrów przebiegu. To znakomity pojazd doskonale nadający się nad off-roadowe wyprawy.

Nissan i Arctic Trucks to firmy najwyższej klasy, których sprzęt charakteryzuje się szczególnym profesjonalizmem i doświadczeniem przy projektowaniu i wykonaniu.

Author: M Z

Share This Post On