Nowy pojazd 4×4 od Arctic Trucks – Volkswagen Amarok

Arctic Trucks to świetna firma, która jest pionierem w dziedzinie modyfikacji pojazdów z napędem na cztery koła, przeznaczonych do używania w bardzo trudnym terenie. Arctic Trucks może pochwalić się takimi klientami, jak służby ratownicze lub wojsko, ale z usług marki korzystają także naukowcy, myśliwi, badacze czy rolnicy. Arctic Trucks przygotowuje pojazdy dostosowane do każdej sytuacji – zarówno do ekstremalnych warunków ognistego upału, jak i trzaskających mrozów. Tym razem zdecydowali się zająć Volkswagenem Amarokiem.

Dlaczego akurat Amarok?

Volkswagena Amarok to pickup o zwiększonej wytrzymałości konstrukcji – bez problemu poradzi sobie na asfalcie, ale jego największym atutem jest doskonałe przystosowanie do trudnych warunków w terenie. Arctic Trucks zwraca uwagę na tego typu pojazdy, więc postanowili wziąć ten model na warsztat i go trochę podrasować. Na podstawie Amaroka powstał pojazd, który będzie mógł uczestniczyć w wyprawach na koło podbiegunowe.

Volkswagen Amarok Arctic Trucks

Na pierwszy rzut oka

Koło podbiegunowe charakteryzuje się wyjątkowo trudnymi warunkami zarówno dla samochodów, jak i każdego innego sprzętu. Stworzenie urządzenia, które będzie w stanie sprostać tak wysokim wymaganiom, to bardzo skomplikowane zadanie – wymaga wiele precyzji, umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów oraz wyjątkowej dbałości o szczegóły. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest znacząco powiększony prześwit: aż o 25 mm. Taka zmiana powoduje, że samochód znacznie łatwiej pokona wszelkie przeszkody, które znajdą się między kołami. Trudny teren pomogą okiełznać potężne 17 calowe koła z terenowymi oponami wyposażonymi w odpowiedni bieżnik. Do tego wkomponowano ogromne nadkola, które nie tylko spełniają swoje wszelkie funkcjonalne cechy, ale doskonale komponują się wizualnie z imponującym designem pojazdu.

Volkswagen Amarok Arctic Trucks

Co się zmieniło w środku?

Komfort pasażerów w czasie jazdy jest bardzo ważny, ale jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo i zabezpieczenie na wypadek trudnych sytuacji. Specjaliści z Arctic Trucks przemyśleli i przewidzieli wiele trudności, jakie mogą spotkać podróżujących, dlatego na pokładzie znalazły się takie sprzęty jak agregat prądotwórczy, defibrylator i cały system gaśniczy. W razie pojawienia się usterek nadających się do samodzielnej naprawy (nie tylko w aucie), firma zadbała o całą skrzynkę z narzędziami i bardzo przydatny ekspres do kawy.

Volkswagen Amarok Arctic Trucks

Aby samochód poradził sobie z jazdą w terenie przy dużym obciążeniu, pod maską znajduje się silny sześciocylindrowy trzylitrowy silnik diesla, którego moc 224 KM znakomicie sprawdza się w terenie. Dzięki takiemu wyposażeniu oraz bardzo wytrzymałej i przemyślanej konstrukcji, w pełni załadowany samochód bez problemu poradzi sobie ze wzniesieniem na poziomie 45 stopni. Można załadować mu na pokład do 1154 kg bagażu. To idealny pojazd do najtrudniejszych warunków zimowych.

Volkswagen Amarok Arctic Trucks

Author: M Z

Share This Post On