Pikap na bezdrożach

Mitsubishi L200Jeden z najbardziej popularnych pikapów, nadający się z założenia zarówno do pracy, jak i – ze względu na napęd 4×4 – do wypraw w dzikie tereny.

Mitsubishi L200 jest jak dotąd jedynym pikapem z napędem na wszystkie koła. Już sam ten fakt sprawia, że warto się nim zainteresować. Nie jest to jednak jedyny jego atut. W L200 można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Model przygotowany na 2015 rok wyposażono w nowy zderzak, 17-calowe felgi oraz grill. W połączeniu z przednim orurowaniem oraz metalizowanym wykończeniem, nowy model prezentuje się naprawdę nieźle. Zmiany wprowadzono także we wnętrzu auta, dokonując liftingu środkowej konsoli, co pozytywnie wpłynęło na ergonomię jej użytkowania.

Mitsubishi_L200

Czy komfort jazdy zaskakuje tak samo pozytywnie jak wygląd? Przeprowadzono już pierwsze testy nowego modelu – ich wnioski nie powinny być zaskoczeniem dla miłośników pikapów. L200 jest typowym samochodem do pracy (przewożenia załadunku na pace). Układ kierowniczy reaguje tutaj dość wolno, a zawieszenie jest miękko zestrojone. Automatyczna skrzynia biegów również działa w sposób średnio dynamiczny.

Mitsubishi L200 wyposażony jest w 2,5-litrowego diesla, współpracującego ze 178 KM. Gdy go odpalimy, silnik wydaje się trochę ociągać, ale kiedy naciśniemy pedał gazu po tym, jak auto już się rozgrzeje, L200 dostaje prawdziwego „kopa”.

Zgodnie z założeniami producentów, model ten nadaje się do jazdy po bezdrożach. Dobre przyspieszenie rzeczywiście na to wskazuje, ponieważ auto nie powinno mieć większego problemu z wdrapaniem się na typowy leśny podjazd. Mitsubishi L200 można jednak z dużym powodzeniem wykorzystywać na co dzień, zwłaszcza, że średnie spalanie nie powinno stanowić tutaj przeszkody. Auto pali około 10,5 l/100 km, co daje całkiem przeciętny wynik, jeśli weźmie się pod uwagę jego wielkość oraz inne czynniki.

Cena Mitsubishi L200 nie jest bardzo atrakcyjna, nie można jednak mówić o wygórowaniu. 131 990 zł (obecnie można otrzymać rabat w wysokości 5000 zł) plasuje się gdzieś pośrodku. Dla automaniaków, którzy cenią sobie komfort użytkowania oraz dodatkowe możliwości, które daje napęd 4×4, samochód ten wydaje się jednak wręcz stworzony. Podobnie sądzi zresztą wielu użytkowników, na co wskazuje duża popularność L200.

Author: M Z

Share This Post On