Roadian MTX firmy Nexen – „wejście smoka” na rynek oponiarski

Amerykańska firma Nexen, która zadebiutowała niedawno na rynku oponiarskim, zaczęła od prawdziwego “wejścia smoka”. Spółka zaprezentowała bowiem nowoczesną oponę, stworzoną wyłącznie z myślą o miłośnikach off-roadu – ale inną, niż pozostałe tego typu produkty. Roadian MTX to prawdziwa gratka dla tych, którzy często zapuszczają się w trudne tereny, a od opon oczekują doskonałej jakości oraz niezawodności w każdych warunkach.

Czym ogumienie Roadian Mud Terrain Extreme wyróżnia się na tle innych opon off-roadowych? Rzecz w tym, że firma Nexen opracowała innowacyjne rozwiązanie, którego nie powstydziliby się najznamienitsi inżynierowie świata. Otóż te nowe opony wyposażone są w dwa rodzaje ścian bocznych: jedne przeznaczone do zwyczajnej podróży po utwardzonej nawierzchni i lekkich terenowych wyczynów, drugie zaś – do prawdziwie ekstremalnych przygód poza szlakiem. Twórcy opony Roadian MTX przyznali również, że zależało im na stworzeniu ogumienia nadającego się do poruszania po każdej możliwej nawierzchni – dlatego bardziej “agresywna” strona nadaje się do pokonywania zarówno błota, kamieni, jak i piasku.

Nexen Roadian MTX

Podwójne ściany boczne, nazwane przez producentów “Beast” oraz “Machine”, dają klientowi możliwość wyboru pomiędzy taką opcją, która najlepiej odzwierciedli jego styl życia oraz charakter samochodu; trzy warstwy ochronne na oponie zapewnią z kolei większą stabilność i wytrzymałość, dzięki czemu ogumienie poradzi sobie w każdych warunkach. Twórcy opony pomyśleli też o tym, by samochód doskonale się prowadził – Roadian MTX daje pełną kontrolę nad tym, co dzieje się pod kołami, oczywiście w pakiecie z doskonałą przyczepnością.

Nowoczesne opony marki Nexen zostały zaprezentowane na targach SEMA Show w Stanach Zjednoczonych na przełomie października i listopada. Na razie w sprzedaży na rynku amerykańskim sa gumy w rozmiarze 16-20 cali, a latem roku 2018 ukażą się także rozmiary 33-37 cali.

Author: M Z

Share This Post On