SUV Ford Expedition teraz w wersji off-road!

Ford zamierza dodać wersję FX4 do swojego największego SUV-a – modelu pod nazwą Expedition. Nowa wersja pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Producent przewiduje, że po wprowadzeniu modyfikacji, sprzedaż modelu wzrośnie od 5 do 10 procent.

Ford Expedition 2018Pomysł, by do największego SUV-a od Forda dodać “zdolności” off-roadowe, po raz pierwszy pojawił się… na Bliskim Wschodzie. To właśnie tam kierowcy często używają bowiem SUV-ów do pokonywania piaskowych zasp. Początkowo, Ford planował wypuścić wersję FX4 tylko na tamtejszy rynek, ostatecznie producent stwierdził jednak, że mogą nim być zainteresowani także niektórzy Amerykanie.

Rozstaw osi w nowej wersji Forda Expedition będzie o 3 cale większy niż w modelu 2017. Całkowita długość auta wzrośnie zaś o 1 cal, podobnie zresztą jak szerokość. Nowoczesna konstrukcja pozwoli obniżyć wagę samochodu o 300 funtów w porównaniu do poprzedniej wersji, pozostawiając jednocześnie więcej miejsca dla pasażerów (w środku zmieści się osiem osób) oraz niezbędnych akcesoriów.

Co ciekawe, potencjalnych użytkowników samochodu szczególnie interesują ponoć jego możliwości holownicze. Expedition 2018 będzie zdolny “unieść” ciężar równy ok. 9300 funtom, czyli o 100 funtów więcej niż wersja 2017 (pierwsza konstrukcja będzie wykonana z aluminium, druga jest stalowa).

SUV Expedition 2018 po raz pierwszy ujrzy światło dzienne na pokazie w Dallas, później zainteresowani będą mogli zobaczyć go na wystawie Chicago Auto Show.

Ford Expedition zadebiutował w roku 1997 i, pomimo wielu drobnych usprawnień po drodze, wspomniany model będzie właściwie dopiero drugą jego wersją. Expedition 2018 będzie mógł zmierzyć się z takimi przeciwnikami, jak Chevrolet Suburban, Toyota Sequoia, Nissan Armada oraz – z niewprowadzonym jeszcze na rynek – Jeepem Wagoneerem.

Author: M Z

Share This Post On