Suzuki Grand Vitara ulubioną „terenówką” Polaków w 2016

Każdy rynek samochodowy ma swoja własną specyfikę. Dlatego też bardzo ciekawie wypadają porównania między różnymi krajami czy częściami świata. Próżno chyba szukać jednak większych różnic, niż te dotyczące preferencji względem samochodów terenowych. Co kraj, to obyczaj – można by śmiało powiedzieć. Według internetowego serwisu ogłoszeniowego OtoMoto.pl najchętniej kupowanym samochodem terenowym w 2016 roku był w naszym kraju Suzuki Grand Vitara.

W danych dotyczących sprzedaży poszczególnych marek i modeli nie wystarczy brać pod uwagę samochodów, które dopiero co opuściły fabryki. Niejednokrotnie więcej na temat trendów może nam powiedzieć analiza rynku wtórnego. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie rok rocznie sprzedaje się ponad dwa razy więcej aut używanych niż nowych. OtoMoto interesuje się przede wszystkim właśnie rynkiem wtórnym. I nic dziwnego, w końcu to serwis ogłoszeniowy.

Według danych OtoMoto „terenówki” są szóstą najchętniej kupowaną klasą samochodów w Polsce. Aż 6% wszystkich zapytań internautów dotyczył właśnie aut terenowych. Warto tu zaznaczyć, że oddzielono w tym zestawieniu od SUVów, które coraz częściej wrzuca się do jednego worka z „terenówkami”. Same SUVy zajęły w zestawieniu OtoMoto miejsce czwarte. Piąte były zaś coupé. W 2016 r. w serwisie OtoMoto widocznych było ponad półtora miliona ogłoszeń. Spośród samochodów terenowych najchętniej poszukiwanym był Suzuki Grand Vitara. Drugie miejsce zajęła Toyota RAV4, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Honda CR-V.

Author: M Z

Share This Post On