Suzuki Jimny powraca. Miłośnicy klasyki odetchnęli z ulgą!

Wydawało się, że jeśli chodzi o ten model Suzuki, nigdy nie doczekamy się już jego kontynuacji w postaci unowocześnionych wersji. Tymczasem nic bardziej mylnego! Producent postanowił nas zaskoczyć i dopiero niedawno zapowiedział, że ulepszony Jimny pojawi się na rynku już w 2018 roku.

Suzuki Jimny to jedna z niewielu klasycznych terenówek, które ostały się jeszcze na rynku. Podobne auta produkują bowiem obecnie jeszcze tylko Jeep (Wrangler) oraz Mercedes (klasa G), choć jeśli chodzi o ten ostatni, to słyszy się już o tym, że model G 4×4 “do kwadratu” ma wyjść wkrótce z produkcji. W tej sytuacji, brak kontynuacji Jimny’ego byłby jeszcze większą stratą dla fanów off-roadu w klasycznym wydaniu. Na szczęście Suzuki postawiło na ulepszenie tego modelu, z zachowaniem wszystkich najważniejszych terenowych cech. Off-roadowcy mogą odetchnąć więc z ulgą, bo Jimny wcale tak bardzo się nie zmieni.

Suzuki Jimny 2018Niewielki rozmiar i wręcz urocza, klasyczna bryła tego pojazdu ujmuje za serca już któreś pokolenie off-roadowców. Przypomnijmy bowiem, że ten model produkowany był już w latach 70., choć jeszcze wtedy występował pod inną nazwą (najpierw Suzuki LJ i JS, później Samurai). Wersja z roku 2018 ma na szczęście wpisywać się w długą tradycję tego samochodu, nadal pozostając rasową terenówką bez zbędnych urozmaiceń. Miłośnicy Jimny’ego na pewno się więc nie rozczarują: zachowana zostanie rama, zawieszenie zależne, proste nadwozie oraz reduktor.

Tym, co szczególnie cieszy każdego, kto do tej pory śledził historię modelu, jest fakt, że podobny Suzuki iM-4 nie będzie jego następcą, lecz tylko miejskim odpowiednikiem.

Suzuki iM-4

Warto także wiedzieć, że zmianie nie ulegną także proporcje przyszłorocznej wersji – wydaje się, że producenci idą wręcz w stronę jeszcze większych uproszczeń w kwestii designu, projektując jeszcze bardziej kanciaste nadwozie oraz zachowując trzydrzwiową wersję z tylnymi drzwiami otwieranymi na bok (na których będzie umieszczone koło zapasowe).

Czy Jimny podbije serca off-roadowców? Wydaje się, że unowocześnienie samochodu i jednoczesna kontynuacja klasycznej wersji, to ze strony Suzuki doskonałe posunięcie. W końcu po co zmieniać to, co ma już wyrobioną własną markę i stałych, lojalnych odbiorców? Niestety do premiery musimy jeszcze trochę poczekać, ale nowy Jimny wydaje się naprawdę obiecujący.


Polecamy snorkele do Suzuki Jimny w sklepie off-roadowym Janpol4x4.pl

Author: M Z

Share This Post On