Tor Olszyna – zachodnie rubieże

Czy jeździsz na dwóch kółkach czy na czterech – tutaj znajdzie coś dla siebie. Legalne trasy offroad i dobrze zorganizowana infrastruktura, to jest to, co kierowcy lubią najbardziej.

Tor Olszyna znajduje się niedaleko miejscowości Olszyna k. Lubania w województwie dolnośląskim przy ul. Legnickiej 71. Na miejscu mamy do dyspozycji 60 hektarów terenu o naturalnym ukształtowaniu. Legalne trasy wiodą przez piaszczyste i szutrowe drogi, a także gliniaste i kamienne odcinki. Trzeba przygotować się również na pokonywanie przeszkód wodnych oraz stromych zjazdów i podjazdów.

Profesjonalnie przygotowane trasy to: odcinki cross country, przeprawowe, tor szutrowy dla rajdów płaskich oraz tor motocrossowy. Zapraszani są tu właściciele samochodów 4×4, ciężarówek terenowych, pojazdów buggy, quadów i motocykli oraz wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń i wielbiciele motoryzacji.

Teren jest ogrodzony, a tor dostępny przez 24 godziny na dobę. Dużą zaletą toru Olszyna jest dobra organizacja tras oraz infrastruktury: tor jest oświetlony, znajduje się tu knajpa oraz taras widokowy. Dlatego też chętnie są tu organizowane eventy firmowe i imprezy offroad: H6, H4, Operacja Olszyna 2005 i 2006, Rajd Breslau-Rally, Puchar Czech w Motocross i Enduro oraz liczne zawody Cross Country i Motocross. Ostatnio odbył się tu po raz pierwszy w Polsce rajd Gorm 24 H Centra Europe Race.

Tor Olszyna nadaje się także do indywidualnych wypraw i ćwiczenia umiejętności jazdy w terenie. Można wynająć tu także pojazdy 4×4 i samochód rajdowy typu cross country, a także motocrossy. Za szkolenia 4×4 i jazdy pokazowe odpowiada Offroad Adventure.

Author: M Z

Share This Post On